Aktualności

Nowe warsztaty: Młodzież ma głos!

drukuj
Od marca prowadzimy nowe warsztaty dla młodzieży w wieku 16-19 lat. Mają zachęcić do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy do zgłoszeń!

To bezpłatne zajęcia prowadzone w całym kraju w ramach sieci Eurodesk Polska, które poruszają tematykę polityki europejskiej z perspektywy lokalnej i przede wszystkim – samej młodzieży. Przybliżają działalność jedynej powszechnie wybieranej unijnej instytucji, jaką jest Parlament Europejski, pokazują proces decyzyjny w Unii Europejskiej. Są okazją do refleksji nad europejskimi wartościami i dyskusji. Uczestnicy zastanawiają się podczas lekcji co Unia może zrobić dla nich, ale także co oni mogą zrobić dla Unii.

Warsztaty mają zachęcić do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego (w Polsce odbędą się 26 maja), ale nie mają charakteru propagandowego.

Trwają 90 min (2 godziny lekcyjne), wykorzystujemy podczas nich angażujące ćwiczenia, m.in. burzę mózgów, pracę w grupach. Zajęcia są wspomagane internetową platformą umożliwiającą interakcję przy pomocy telefonów komórkowych.

 

Zajęcia prowadzimy jedynie do 24 maja!

Zapraszamy do zgłoszeń:
bialystok@eurodesk.eu lub tel. 696 022 009!

 

Więcej informacji o warsztatach na stronie Eurodesk Polska

* wykorzystane zdjęcie pochodzi z warsztatów prowadzonych 22 marca w X Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku: więcej zdjęć

Podziel się z innymi