Aktualności

Ruszył nasz nowy projekt „ZIELONA PRACOWNIA” – WAKACYJNE PÓŁKOLONIE W LESIE.

drukuj

Wspólnie z Gminnym Przedszkolem  z Michałowa organizujemy spędzanie czasu dla dzieci z Michałowa w bardzo ciekawy i aktywny sposób, czyli blisko natury.

Zobacz galerię zdjęć

Codzienne rusza grupa 28 dzieci autokarem do Domu Ludowego w Sokolu. Dzieci są w wieku od 3 do 8 lat i spędzają razem ostatnie dwa tygodnie wakacji na  łonie natury.

Najważniejszym celem jest, aby dzieci spędziły jak najwięcej czasu aktywnie oraz na świeżym powietrzu, aby nauczyły się odpowiedzialnego „używania natury”, aby przyroda wzbudzała w nich zainteresowanie. Liczymy na to, że natura będzie rozpoznawana przez dzieci jako coś ważnego w ich życiu i przez to będą o nią dbać. Chcemy również pobudzić w nich chęci do eksperymentowania i badania przyrody a przez to uczenia się odpowiedniego stosunku do natury, rozwoju kreatywności i fantazji (np. zabawy z materiałami natury) i sensybilizacji zmysłów. Kontakt z przyrodą to również promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 Obóz prowadzą animatorzy i pracownicy Stowarzyszenia ANAWOJ wraz z nauczycielami z Gminnego Przedszkola oraz z pomocą wolontariuszy z Hiszpanii. Zajęcia przyrodnicze w lesie odbywają się razem z partnerami projektu – Nadleśnictwem Żednia oraz Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Michałowie za dofinansowanie projektu oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Michałowie za bezpłatne udostępnienie nam Domu Ludowego w Sokolu.

Podziel się z innymi