Aktualności

Szkolenie międzynarodowe „Beginner’s guide to EVS coaching: how to support volunteers in their GROWTH?”

drukuj

W dniach 25.11.15 – 30.11.15 dwudziestu sześciu mentorów i koordynatorów z Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Grecji i Polski, wspólnie z ekspertami i trenerami intensywnie pracowali nad tematem wykorzystania technik coaching’owych w pracy z wolontariuszami europejskimi. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest coaching, jak budować relację z wolontariuszem, jak rozpoznać jego/jej potrzeby i oczekiwania, zostały omówione podstawowe narzędzia takie jak Wheel of life, GROW czy SMARTER oraz sztuka zadawania pytań w coaching’u. Podczas ostatniej części szkolenia uczestnicy przeprowadzili na sobie sesję coaching’ową z wykorzystaniem elementów omówionych we wcześniejszych blokach.

Podczas szkolenia nie zabrakło czasu na wymianę doświadczeń np. w temacie realizacji projektów EVS oraz bliższego poznania siebie nawzajem. Ta ostatnia część odbywała się w nieformalnej atmosferze chociażby podczas wieczoru Andrzejkowego przygotowanego przez polskich uczestników, ogniska czy wycieczki w Kruszynianach.

Fantastyczna atmosfera spotkania pozostawiła niezapomniane wspomnienia zarówno dla organizatorów jak i uczestników. Dzięki intensywnej i produktywnej pracy pozostały również materiały, które pomogą innym organizacjom EVS wdrażać elementy coaching’u – zobacz tu link do raportu z wszystkimi materiałami…..
——————————————————————————————————
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „ERASMUS+”

Podziel się z innymi