Aktualności

Uczniowie poznają Europass!

drukuj

Od lutego w podlaskich szkołach ponadgimnazjalnych prowadzimy zajęcia „Papiery do kariery” o Europass w ramach eurolekcji Eurodesk Polska. Byliśmy już w Dąbrowie Białostockiej, Łomży, Kolnie, Białymstoku.

Jak wyglądają warsztaty? Czego się można na nich dowiedzieć? I jak wykorzystać zdobyte informacje? O tym w relacji jednej ze szkół uczestniczących w zajęciach:

Maturzyści oraz uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży uczestniczyli w warsztatach „ Papiery do kariery” prowadzonych przez Stowarzyszenie ANAWOJ z Białegostoku. Celem warsztatów była pomoc młodzieży w odnalezieniu się na rynku pracy i edukacji, poznanie swoich słabych i mocnych stron oraz właściwe zaprezentowanie posiadanych kwalifikacji.

Podczas zajęć uczestnicy zastanawiali się nad swoimi kompetencjami, poznali i nauczyli się wypełniać portfolio Europassa, do którego należy pięć dokumentów: Europass – CV, Europass – Paszport Językowy, Europass – Mobilność, Europass – Suplement do dyplomu i Europass – Suplement do dyplomu potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe. Dokumenty Europass mają ujednoliconą formę w całej UE.

Mamy nadzieję, że w/w warsztaty pomogą uczniom przy podejmowaniu dalszych wyborów edukacyjno – zawodowych.

Artykuł ze strony  Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży.

Szkoły zainteresowane warsztatami „Papiery do kariery” zapraszamy do kontaktu!

Podziel się z innymi