Aktualności

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie: „AKCJA BUMERANG”

drukuj
BUMERANG – Akcja społeczna młodzieży na terenie województwa podlaskiego

zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne, samorządy uczniowskie, uczniów i osoby pracujące z młodzieżą do udziału w projekcie współfinansowanym w ramach programu „Erasmus+”.

Projekt bazuje na doświadczeniu naszej organizacji partnerskiej Sächsische Jugendstiftung realizującej od 10 lat akcję „genialsozial”, w której co roku bierze udział ponad 20 000 uczniów szkół ponadpodstawowych z Saksonii. Polega ona na zamianie w ciągu jednego dnia ławek szkolnych na lekką pracę różnego typu (np. skoszenie trawnika, pomalowanie płotu u sąsiada, zrobienie zakupów), każdy może stać się wtedy pracodawcą – sklep, firma, parafia, szkoła czy osoba prywatna. Wynagrodzenie trafia na specjalne konto, a zebrana suma to nawet ponad 500 000 euro, jest przeznaczana na projekty wybrane przez młodzież.

Projekt BUMERANG daje podobne możliwości uczniom z podlaskich szkół – pozwala zdobyć nowe doświadczenia, zapewnia uczestnictwo w procesie decyzyjnym, obradach jury i rzeczywiste wsparcie finansowe lokalnych potrzeb, określonych przez samą młodzież.

Nadzór nad prawidłowym procesem pełnić będzie powołana Rada Projektowa.

Projekt to przede wszystkim:

  • działania młodzieży na prawdziwych pieniądzach
  •  realizacja lokalnych akcji
  • spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej – w Polsce i Niemczech (pierwsze już w styczniu 2015 w Niemczech)
  • szkolenia dotyczące podejmowania decyzji i działań samorządowych, debaty i wymiany pomysłów

Przejdź do serwisu Akcji Bumerang

Zaproszenie jako PDF

 

Podziel się z innymi