Aktualności

Zapraszamy na seminarium „Solidarność społeczna młodzieży w ramach ETM”!

drukuj
Seminarium odbędzie się 12 – 14 maja w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Będziemy rozmawiać o wykorzystaniu potencjału społeczności lokalnych. Zapraszamy aktywną młodzież, a szczególnie Młodzieżowych Radnych i opiekunów!

Seminarium rozpocznie się 12 maja w Białymstoku w Urzędzie Marszałkowskim, następnie grupa uda się do ośrodka położonego niedaleko Białegostoku. Pokrywamy koszty pobytu uczestników: zakwaterowania, wyżywienia, dodatkowego ubezpieczenia NNW.

Poprzez seminarium chcemy podnieść świadomość młodzieży na temat dialogu społecznego i różnych grup społecznych oraz rozmawiać o narzędziach ułatwiających z nimi komunikację, w tym szczególnie z decydentami i osobami odpowiedzialnymi za politykę młodzieżową, wypracować formy działań. Rozmawiać będziemy o wsparciu młodzieży przez UE poprzez program Erasmus+, promować obchody 30 lat istnienia Erasmusa+ i Europejski Korpus Solidarności. W seminarium weźmie udział minimum 30 młodych osób z województwa podlaskiego, którzy są aktywni w swoich środowiskach lokalnych. W seminarium zakładamy również udział decydentów i ekspertów, czyli przedstawicieli różnych grup społecznych istniejących w każdej społeczności: osób niepełnosprawnych, starszych, bezrobotnych, wolontariuszy, harcerzy, rezprezentantów NGO, grup młodzieżowych, animatorów, a w miarę możliwości również przedstawicieli szkół i rodziców.

WSTĘPNY PROGRAM SEMINARIUM

W przypadku chęci udziału, prosimy o szybki kontakt mailowy lub telefoniczny:

Wojciech Pappai tel.: 506 565 438 lub Karolina Frąckiewicz tel.: 696 022 009,

e-mail: podlaskie.mlodziezowe.rady@gmail.com

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „ERASMUS+”

..

ZAPRASZAMY!

..

..

..

..

.

.

.

http://erasmusplus.org.pl/etm/

.

.

Podziel się z innymi