Aktualności

Wolontariuszka z Rosji języka polskiego uczy się z książeczek dla najmłodszych (08.11.2019)

drukuj
Mam nauczycielkę, która uczy mnie języka polskiego. Dodatkowo uczę się języka z książeczek dla najmłodszych dzieci. Bo jak przyjechałam do Polski, to w ogóle nic nie rozumiałam po polsku. Dziś jest już trochę lepiej – zaczyna ze śmiechem Taina Gorina.

W to, że jeszcze pół roku temu w ogóle nie rozmawiała po polsku, aż trudno uwierzyć. Świetnie mówi w naszym języku, rozumie niemal wszystko. Swobodnie udaje się nam rozmawiać po polsku. Tylko momentami brakuje jej słów, żeby powiedzieć to, co chce. Wtedy przechodzimy na angielski, w którym jest biegła. Ale to nieliczne momenty.

Taina ma 19 lat. Od marca mieszka w Dąbrowie Białostockiej. Przyjechała tu jako wolontariuszka z programu Erasmus. Współpracuje z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, szkołą i przedszkolem. Prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a w wolnych chwilach łapie za aparat i fotografuje wszystko, co ma wokół. Nie tylko przyrodę, ale też otaczających ją ludzi.

 

po więcej: https://sokolka.naszemiasto.pl/wolontariuszka-z-rosji-jezyka-polskiego-uczy-sie-z/ar/c6-7417672?fbclid=IwAR1l-JQaJKiJJ8k7gORCdKg1RgRocfI8eJCgMGibhsryEQw7eGm13baeV-Q

Podziel się z innymi