Wolontariat Zagraniczny / Europejski Korpus Solidarności

drukuj

ANAWOJ jako organizacja wysyłająca dla polskich wolontariuszy

ANAWOJ to organizacja o bardzo dużym, bo prawie dziesięcioletnim doświadczeniu w wysyłaniu wolontariuszy. Nasz pierwszy ochotnik wyjechał już w 2002 roku. Od tamtej pory udało nam się wysłać dziesiątki wolontariuszy do prawie każdego kraju Unii Europejskiej i poza nią np. do Mołdawii, Izraela, Rosji, na Białoruś itd.

Każdy, kto się do nas zgłosi może liczyć na to, że zadbamy o najlepszy dobór miejsca do działania (przede wszystkim projektu, organizacji, a na koniec kraju pobytu). Wolontariusz staje się dla nas partnerem w przygotowaniach projektu, z którym staramy się trzymać kontakt po wyjeździe i któremu pomagamy po powrocie.

Takie podejście to efekt wielu lat pracy i realizacji projektów Wolontariatu europejskiego. Współpracowaliśmy z wieloma organizacjami z różnych krajów, mamy stałych partnerów. Wiemy, jakie problemy mogą się pojawić, jakie rozterki towarzyszą wolontariuszom, również dlatego, że wielu członków ANAWOJ było kiedyś wolontariuszami.

Chcesz wyjechać jako wolontariusz do innego kraju? Skontaktuj się z nami? Pomożemy Ci załatwić formalności i przygotujemy odpowiednio do wyjazdu. Napisz do nas!