Aktualności

Warsztaty o zrównoważonym rozwoju

drukuj

Na zaproszenie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku poprowadziliśmy spotkanie na temat zrównoważonego rozwoju.

29 marca rozmawialiśmy z uczniami szkoły o korzyściach z oszczędności zasobów w gospodarstwach domowych, w tym wody i energii. Spotkanie odbyło się w ramach jednej ze szkolnych akcji – informacje o wydarzeniu ze strony Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku:

uczsie

„Learn. Save. Earn „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj” to hasło tegorocznej światowej akcji “Global Money Week“, której inicjatorem i koordynatorem jest Child & Youth Finance International (CYFI) – prężna organizacja działająca na rzecz dzieci i młodzieży.

Głównym celem przedsięwzięcia jest przygotowanie młodego pokolenia do roli świadomych pod względem ekonomicznym, samodzielnych finansowo obywateli, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym i biedą.

W dniach 27  marca – 2 kwietnia 2017 roku  nasza szkoła we współpracy z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego przyłączyła się do akcji „Światowy Tydzień Pieniądza” podejmując szereg działań.

W ramach GMW przeprowadzono lekcje oraz warsztaty o tematyce przedsiębiorczości i mądrego gospodarowania finansami oraz test wiedzy ekonomicznej. Zorganizowano konkursy: na najlepszą prezentację multimedialną, film edukacyjny i plakat o tematyce finansowej (również w języku  angielskimi i języku rosyjskim). Odbyły się też spotkania i wywiady z przedsiębiorcami. Ponadto młodzież wzięła udział w Forum Pracodawców i Targach Edukacyjno-Zawodowych .

Koordynatorem projektu była Pani Grażyna Łapina we współpracy z Panią Agnieszką Górską, Panią Haliną Chodakowską, Panią Jolantą Korolczuk, Panią Małgorzatą Bielawską.

Zdjęcia Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku:

Podziel się z innymi