Wysyłanie wolontariuszy

ANAWOJ jako organizacja wysyłająca dla polskich wolontariuszy EVS:

ANAWOJ to organizacja o bardzo dużym, bo prawie dziesięcioletnim doświadczeniu w wysyłaniu wolontariuszy. Nasz pierwszy ochotnik wyjechał już w 2002 roku. Od tamtej pory udało nam się wysłać ponad 100 wolontariuszy do prawie każdego kraju Unii Europejskiej i poza nią np. do Mołdawii, Izraela, Rosji, na Białoruś itd.

Każdy, kto się do nas zgłosi może liczyć na to, że zadbamy o najlepszy dobór miejsca do działania (przede wszystkim projektu, organizacji, a na koniec kraju pobytu). Wolontariusz staje się dla nas partnerem w przygotowaniach projektu, z którym staramy się trzymać kontakt po wyjeździe i któremu pomagamy po powrocie.

Takie podejście to efekt wielu lat pracy i realizacji projektów EVS. Współpracowaliśmy z wieloma organizacjami z różnych krajów, mamy stałych partnerów. Wiemy, jakie problemy mogą się pojawić, jakie rozterki towarzyszą wolontariuszom, również dlatego, że wielu członków ANAWOJ było kiedyś wolontariuszami.

Zobacz: kraje i miejsca do których wysłaliśmy wolontariuszy EVS w ostatnich latach(Nasi wolontariusze)

Chcesz wyjechać jako wolontariusz EVS do innego kraju? Skontaktuj się z nami? Pomagamy załatwić formalności i przygotujemy cię odpowiednio do wyjazdu. Napisz do nas!!

Zobacz: Jak zostac wolontariuszem EVS?

Zobacz: Aktualności: wolne miejsce na projekt EVS