Aktualności

I Kongres Rad Młodzieżowych Województwa Podlaskiego

drukuj

Wydarzenie odbyło się w dniach 22- 23 października 2016 w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele z różnych podlaskich miejscowości i gmin oraz zaproszeni goście.

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w województwie podlaskim!

Celem kongresu było spotkanie się przedstawicieli Rad Młodzieżowych, wymiana doświadczeń i podjęcie dyskusji na interesujące ich tematy związane z funkcją, którą pełnią. Uczestniczyli w nim młodzieżowi radni z Siemiatycz, Grajewa, Perlejewa, Dziadkowic, Sokółki, Białegostoku, a także przedstawiciele z Dąbrowy Białostockiej i Michałowa, gdzie trwają przygotowania do wyborów.

Łącznie ponad 30 młodych osób wraz z opiekunami.

Przez dwa dni poznawaliśmy się nawzajem, korzystaliśmy ze swojego mniejszego lub większego doświadczenia, przypomnieliśmy sobie czym powinna zajmować się młodzieżowa rada i w jaki sposób może spełniać te założenia, usłyszeliśmy o obowiązkach radnego – także tego z Sejmiku Województwa Podlaskiego za sprawą naszego gościa. W wydarzeniu pomagały nam wolontariuszki europejskie, które przeprowadziły quiz o Unii Europejskiej i opowiadały o swoim pobycie w Polsce. Staraliśmy się pokazać, że projekty międzynarodowe nie są trudne i warto poszerzać perspektywę i poznawać nowe możliwości.

Co najważniejsze – zastanawialiśmy się nad przyszłością młodzieżowych rad – szczególnie w naszym województwie. Dołożymy wszelkich starań, abyśmy mogli spotkać się już niedługo, również na kolejnym Kongresie Rad Młodzieżowych z województwa podlaskiego, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do włączenia się w kolejne działania.

.
Zrealizowano przy wsparciu finansowym województwa podlaskiego.

.

O wydarzeniu napisały lokalne media:

Kongres Rad Młodzieży w Białymstoku w Polskim Radiu Białystok, gdzie można posłuchać wypowiedzi uczestników

Młodzie ludzie uczą się rządzenia na iSokolka.eu

Młodzi radni na kongresie na stronie Urzędu Miasta Siemiatycze

Młodzieżowe obrady na podlasie24.pl

Podziel się z innymi