Aktualności

Spotkanie Rad Młodzieżowych w Białymstoku

drukuj

W dniach 25-26 czerwca spotkaliśmy się w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku z przedstawicielami młodzieży, opiekunami rad młodzieżowych, radnymi z różnych podlaskich miejscowości. Poznawaliśmy się i sprawdzaliśmy możliwości przyszłej współpracy.

Spotkanie otworzyła Pani Eliza Szadkowska z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, z którym współpracowaliśmy przy organizacji wydarzenia. Wawrzyniec Pater z Eurodesk Polska, czyli informacji europejskiej dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, opowiedział nam o korzyściach płynących z udziału w sieci.
Na sali obecne były przedstawicielstwa już istniejących Rad Młodzieżowych: z Grajewa, Siemiatycz, Sokółki, Dziadkowic, Perlejewa, a także miejscowości i gmin, gdzie uchwałą powołano już młodzieżowy organ doradczy, a wybory są planowane na jesień: z Michałowa i Suwałk, oraz przygotowujących się do powołania rady – z Dąbrowy Białostockiej i Gródka. Przez te dwa dni pracowaliśmy wspólnie z przedstawicielami komisji ds. Młodzieżowych Rad z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Wspólna sprawa – wspólny głos”. Jego celem było poznanie się Młodzieżowych Rad z województwa podlaskiego – określiliśmy potrzeby i zasoby w aspekcie aktywności młodzieży i dialogu z decydentami, rozmawialiśmy o naszych doświadczeniach i pomysłach co do działań lokalnych, ale również – w przyszłości wspólnych. Czerpaliśmy z wiedzy ekspertów w temacie sieciowania i współpracy, a także funkcjonowania młodzieżowej rady na co dzień – dziękujemy naszym gościom z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku za inspirację i przykłady efektywnych działań.

A w sobotę mocno trzymaliśmy kciuki za naszą reprezentację podczas meczu 😉

Więcej zdjęć znajduje się w naszej GALERII.

Poniżej krótki materiał filmowy ze spotkania:

Projekt jest  współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „ERASMUS+”

EU_flagErasmusvect_POS

Podziel się z innymi