Aktualności

Przedstawienie teatralne

drukuj
„W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasi obecni wolontariusze europejskie z 9 różnych krajów wcielili się w rolę aktorów. Podczas dwudniowych warsztatów teatralnych przygotowali się do przedstawienia spektaklu pt „przeWODNIK” – opracowanego przez Magdalenę Dąbrowską na potrzeby naszego projektu „wolontariat glokalny”.
Następnie odbyły się 3 występy – w ośrodkach kultury w Michałowie, w Suchowoli oraz Dąbrowie Białostockiej.
W trakcie spektaklu dzieci i dorośli mogli się dowiedzieć, ile jest pitnej wody na świecie w porównaniu do całości wody, oraz to, że wiele ludzi na Świecie nie ma codziennego dostępu do pitnej wody. Nasze zachowanie i sposób korzystania z wody ma istotny wpływ na jakość wody i życie zwierząt. W treści znalazły się informacje co każdy z nas może zrobić, aby w życiu codziennym np. oszczędzać wodę. Poza aspektem edukacyjnym przedstawienie zawierało też inne atrakcje i zabawy, jak np. piosenki i tańce z krajów wolontariuszy. Nie brakowało uśmiechu i radości . Nie tylko dla gości spektaklu ale i dla samych wolontariuszy był to intensywny i niezapomniany czas.
Dziękujemy szczególnie Magdalenie Dąbrowskiej za opracowanie całego spektaklu i profesjonalne przygotowanie naszych wolontariuszy do roli aktorów podczas warsztatów teatralnych. Wolontariuszom dziękujemy za aktywny udział, szczególnie w naszym jedno-dobowym eksperymencie „życia bez wody
Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „Wolontariat glokalny” dofinansowanego przez program Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej.

Podziel się z innymi