Aktualności

Zakończenie projektu wolontariusza z Turcji – Oguzhana w Michałowie

drukuj
28 lutego musieliśmy niestety “pożegnać” naszego tureckiego wolontariusza Oguzhana Alpat, który spędził z nami ostatnie 12 miesięcy w ramach projektu “Wolontariat glokalny”. To dla nas wszystkich wyruszający moment, tym bardziej, że Oguzhan był pierwszym wolontariuszem w historii naszych działań, który został aż na cały rok!

Oguzhan wspierał wszystkie nasze działania w ramach tego projektu, prowadził samodzielnie zajęcia edukacyjne w przedszkolu, szkole podstawowej i średniej w Michałowie, współpracował regularnie  z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Nowej Woli, angażował się w lokalne inicjatywy, festyny i wydarzenia odbywające się w naszej gminie.

Mieszkańcy Michałowa poznali wolontariusza też jako aktywnego sportowca – Oguzhan przez cały rok prowadził regularne treningi piłki nożnej Akademii Sportu Orły z Michałowa, własne zajęcia pilates dla dorosłych w domu kultury, a podczas wakacji półkolonie sportowe dla dzieci.

Chcemy bardzo mu podziękować za jego zaangażowanie i wsparcie! Za to, że był tak aktywny w naszej społeczności lokalnej i zawsze chętny do pomocy. Okazał duże zainteresowanie polską kulturą i językiem, religią i tradycją. Zapamiętamy go na długo!

A na koniec ważna wiadomość: nie “pożegnaliśmy” się z Oguzhanem na długo. Nasza współpraca układała się bardzo dobrze i stał się on nieodłącznym członkiem naszego zespołu, a co najważniejsze: chce z nami zostać. Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności związanych z dalszym pobytem Oziego, pozwolenia o pracę…. i mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli go przywitać jako nowego pracownika ANAWOJu 🙂

 

“Współfinansowano ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+”

Podziel się z innymi